Punkevní.jeskyně.net - stránky o Punkevní jeskyni a propasti Macocha. Fotografie Moravského Krasu a jeho přírodních památek.

Cesta k Punkevní jeskyni

Pokud vůbec netušíte, kde Punkevní jeskyně je, pokusím se Vám k nim teď navést. Punkevní jeskyně je na Moravě u obce Blansko. Blansko leží kousek od Brna a dostanete se do něj docela pohodlně vlakem, jelikož je to jedna z větších zastávek na trati Česká Třebová - Brno. Osobní vlaky tam jezdí skoro každou půlhodinu a občas tam zastaví i nějaký ten rychlík. Podle idosu to je 22km od Brna, což osobáky zvládají za cca 20minut.

Pokud se dostanete do Blanska, je třeba pokračovat dále do lokality zvané Skalní Mlýn. Není to snad ani část obce, v podstatě tam najdete akorát jeden mlýn přestavěny na pěknou hotel s restaurací, pár krámků se suvenýry, občerstvením, infocentrum a parkoviště. Do Skalního Mlýna se dá z Blanska dojet autobusem za pouhých 8Kč, ale nejezdí moc často - jen párkrát za den.

Druhou možností je pěkná procházka po stezce chráněnou krajinou oblastí Moravský Kras (1. fotografie), stačí se hned před nádražím připojit na zelenou a vyjít směrem do kopce. Až vylezete cca po hodině na kopec, najdete odpočinkové místo s krásným výhledem (2. fotografie). Úplně ideální pro společné foto. Jen pozor, svah je docela strmý.

Moravský Kras Výhled po cestě Skalní Mlýn

Při pokračováním po zelené stezce sejde zase z kopce dolů a dojdete do Skalního Mlýna (3. fotografie). Celá pěší cesta z Blanska do Skalního Mlýna trvá zhruba 2 hodiny.

Skalní Mlýn

Ze Skalního Mlýna už k Punkevní jeskyni snadno trefíte - je tam jedno jediné rozcestí s velkou směrovou cedulí, viz fotografie níže. Popřípadě se můžete zeptat na místních informacentru. Cesta ke vchodu do jeskyně trvá cca 20 minut, ale ze Skalního Mlýna si můžete zajet asi za 50Kč vláčkem.

Směr k Punkevní jeskyni Vláček

Jen věta závěrem, pokud jste se rozhodli pro pěší chůzi, nezapomeňte si poté zkontrolovat, že nemáte nějaké klíště. Já jich tam nachytal hned několik.


Copyright © 2009-2018 by Zdeněk Hejl - webdesign.
Text těchto stránek nesmíte kopírovat bez souhlasu autora.