Punkevní.jeskyně.net - stránky o Punkevní jeskyni a propasti Macocha. Fotografie Moravského Krasu a jeho přírodních památek.

Propast Macocha

Nahoře na propasti Macocha jsem letos nebyl, takže Vám fotky zezhora neukáži, ale ukážu Vám fotku z jejího dna. Prohlídka Punkevní jeskyně totiž vede dnem propasti Macocha.

Název propasti

Asi víte, od čeho je název propasti odvozen, pokud ne, tak napovím, že od pověsti se zlou macechou. Nebudu zde pověst říkat, abyste se při případné návštěvě Macochy a Punkevních jeskyní dozvěděli vůbec něco nového. Navíc nejsem zase tak dobrý vypravěč, místní průvodci Vám řeknou určitě řadu perliček, které jsem z jejich výkladu již zapomněl. Pokud byste se jen procházeli kolem, můžete čerpat informace z informačních tabulí.

Propast Macocha
Fotka propasti Macocha ze dna.

Malý výtok Štajglerova jeskyně
Informační cedule v okolí.

Podel říčky Punkvy je těchto informačních cedulí více, odhaduji tak 10. Moc lidí se ale jejich čtením nezdržuje, takže přeplněno u nich rozhodně není. Na místě prodávají řadu turistických známek, v těch malých stáncích okolo ale vždy jen jednu. Všechny turistické známky z následujícího obrázku seženete v Infocentru. Prodávají však i řadu výročních, které zde nejsou zachyceny.

Turistické známky
Turistické známky Moravského Krasu, Hrad Blansek, Punkevní jeskyně - Propast Macocha, jeskyně Výpustek, jeskyně Balcarka, Kateřínská jeskyně a Sloupsko-Šošůvské jeskyně.


Copyright © 2009-2018 by Zdeněk Hejl - webdesign.
Text těchto stránek nesmíte kopírovat bez souhlasu autora.